zomtd

Členovia združenia

Bela    Dolná Tižina Gbeľany Kotrčina Lúčka Krasňany Lutiše Lysica Mojš Nededza Nezbudská Lúčka Stráňavy Stráža strecno.jpg Teplička nad Váhom Terchová Varín Zázrivá

POH logo

naturpack1

kompostovanie 2

kompostovanie 1

euro net

mastd

obnovadediny

Návšteva z maďarskej obce Jászboldoghaza

terchova

V dňoch od 3. do 6. augusta 2017 sa uskutočnil 55. ročník Medzinárodného festivalu Jánošíkových dní v Terchovej. Na podujatí sa zúčastnili aj naši priatelia z maďarskej obce Jászboldoghaza, ktorých na obecnom úrade v Terchovej osobne privítal Jozef Dávidík, starosta obce spolu s PhDr. Petrom Vajdom, predsedom združenia, starostom obce Nededza a Ing. Štefanom Svetkom, starostom z obce Mojš.

Naši priatelia prežili dní plné nezabudnuteľných zážitkov v podobe dominantného folklóru, prezentácie ľudových remesiel a ďalších sprievodných podujatí v prekrásnej prírodnej scenérií.

Veľké poďakovanie patrí starostovi obce za ústretovosť a pohostinnosť, veď stále platí, že výmena kultúrnych hodnôt je nevyhnutným predpokladom na inšpiratívny dialóg a tvorivú konfrontáciu s okolitým svetom, ktorá obohacuje naše životy a prispieva k prehlbovaniu porozumenia medzi ľuďmi.


IMAG1589

DSC 0005

IMAG1592